medicc logo

MENU

Prekonala som rakovinu! V hlavnej úlohe betaglukány.

Napísal Jana Kremrová
Prinášame Vám ďalší pozitívny článok o vyliečení sa z rakoviny, spolu s popisom priebehu choroby a tiež toho, čo sama bývalá pacientka považuje za najväčší prínos v jej uzdravení. Tou látkou sú betaglukány - komplexné polysacharidy, schopné podporovať obranné reakcie organizmu. Pod článkom si tiež môžete stiahnuť jedálniček, ktorým sa pacientka riadila. Aj touto cestou ďakujeme za poskytnuté informácie.

Priebeh ochorenia

Krátce bych popsala průběh nemoci. V únoru se na CT objevili na játrech dva nálezy velikosti 9 a 11 cm. Následovalo vyšetření PET CT a kolonoskopie, na které se projevila špatná průchodnost tlustého střeva, zdrojový nádor byl uvnitř na rozhraní tenkého a tlustého střeva. Nálezy na játrech byly označeny jako metastázy. Koncem dubna byl nádor vyjmut, střevo zkráceno, pooperační stav byl dobrý, takže v květnu začala první série chemoterapie s použitím Oncolanu (tzv. biologická).

Začátkem srpna se však objevil záchvat, jak jsme později zjistili, tak to byl záchvat epileptický, doktoři zjistili na CT mozku dvě ložiska, jedno cca 1 cm druhé cca 3 cm. Proběhlo ozařování (10 dávek) + Oncolan, následovalo konzilium, na kterém se rozhodlo, že ložiska nelze operovat. Rovněž proběhlo CT břicha, které odhalilo, že biologická chemoterapie nebyla účinná. Následovala další série chemoterapie + Oncolan, tentokrát klasické.

Po dvou měsících, koncem října se stav zhoršil, proběhlo opět CT břicha a magnetická rezonance hlavy. Klasická chemoterapie rovněž nebyla účinná a na rezonanci jsme zjistili další menší ložiska, která na CT nebyla vidět, lékař konstatoval, že stav mozku je podobný jako při CT v srpnu. Stav byl  trochu stabilizovaný bez větších bolestí s využitím výše uvedených léků a následně se začal lepšit. Zhruba po půl roce od posledního CT mi bylo oznámeno, že jsem z nejhoršího venku. Momentálně chodím pouze na kontroly a jsem považována za zdravou.

 

Oncolan

Pod článkem přikládám svůj jídelníček

Po celou dobu léčby jsem se držela rad doktorů, nechtěla jsem experimentovat s vlastním životem. Za zásadní považuji užívání Oncolanu. Doporučen mi byl mým onkologem s tím, že to jsou beta glukany. Začala jsem se o to tedy zajímat a dozvěděla jsem se o tom zajímavé věci. S výběrem jsem si však nevěděla rady, na trhu jsou beta glukany za pár korun i za pár tisíc.

V nemocnici jsem se dozvěděla, že u lidí s rakovinou je důležité, aby beta glukany měly co nejvyšší koncentraci. Bohužel většina přípravků tuto koncentraci nemá. Je potřeba sehnat silný beta glukan, který stojí pak v řádech několika tisíců, ale aspoň máte jistotu, že opravdu pomůže. Mě byl doporučen Oncolan, pravděpodobně jsou i další beta glukany v takto silné koncentraci, ale já jsem na našem trhu jiné nenašla, dají se objednat z USA, ale to je dost drahé ohledně dopravy. Navíc u Oncolanu je možné získat finanční příspěvek, pokud ho užíváte na rakovinu, sama jsem se dost zajímala o to, jak to funguje.

Pan doktor říkal, že u této společnosti vyrábějící Oncolan mají systém sponzoringu od různých zdrojů, kteří přispívají na léčbu rakoviny, takže vlastně dostanete nějaké peníze od organizace. Kupovat při tak závažném onemocnění jakým je rakovina se vyplatí jen od ověřených zdrojů. Valná většina výrobců není schopná doložit kvalitu svého výrobku, to je jeden z dalších důvodů, proč jsem zvolila Oncolan, jelikož na svých stránkách nabízí zdarma ke stažení různé certifikáty a ověření kvality včetné notifikace od ministerstev.

Bohužel se na internetu vyskytuje mnoha špatných informací a proto každému doporučuji si zavolat přímo do společnosti od které chce něco koupit a na vše se zeptat. O beta glukanech bych se ráda dále zmínila. Níže uvedené informace jsem nasbírala v průběhu nemoci.

 

Betaglukány

beta-glucanZkoumání glukanů a jejich účinků proti rakovině probíhá již několik let. Aktuálně dochází k novým zásadním nálezům v této oblasti.

Glukany jsou polymery glukózy, v přírodě je nalezneme v nejrůznějších podobách. Biologicky nejaktivnější glukany mající protinádorové účinky představují ty, které mají řetězec tvořený z molekul glukózy 1,3 a 1,6. Takové glukany jsou označovány jako beta 1,3/1,6 glukany.

Přírodních zdrojů je celá řada, beta glukany mohou být izolované z kvasnic z hub či obilovin. Jednotlivé beta glukany se významně liší v konfiguraci, větvení, molekulové váze, rozpustnosti a struktuře a všechny tyto rozdíly se výrazně odrážejí v jejich biologických vlastnostech. Pro oblast rakoviny se osvědčily beta glukany izolované z kvasnic.

O léčivých efektech beta glukanů v nádorové léčbě se ví již dlouhá desetiletí.

Studie beta glukanů se nejdříve zaměřily na infekční imunitu a později na oblast rakoviny. V oblasti infekční imunity byly beta glukany úspěšné při eliminaci všech testovaných bakterií a parazitů. Po úspěšných výsledcích byly v polovině osmdesátých let v Japonsku nařízeny beta glukany jako podpůrná léčba při léčbě některých typů zhoubných nádorů (především rakoviny žaludku a pankreasu). Glukany se používají dodnes. Podařilo se opakovaně prokázat, že glukany výrazně snižují negativní účinky spojené s chemoterapií či ozářením. Beta glukany dokáží aktivovat buňky kostní dřeně a zvyšují jejich dělení a proliferaci. To způsobí, že dojde k mnohem rychlejší obnově buněk kostní dřeně a dalších orgánů, které jsou poškozeny po chemoterapii a radioterapii.

Studie, které probíhaly v Japonsku a Číně prokázaly, že používání glukanu při chemoterapii významně prodlužuje délku přežití pacientů. Další studie ze dvou amerických univerzitních center potvrdily, že užívání beta glukanu zvyšuje účinnost protilátek bojujících proti nádorovým buňkám zhruba trojnásobně. Dále bylo prokázáno, že beta glukany zvyšují obranyschopnost proti chemickým karcinogenům, zvyšují tvorbu červených a bílých krvinek a prodlužují dobu přežití při letálních dávkách ozáření.

Beta glukany byly původně používány v injekční podobě, v posledních letech se podařilo prokázat, že není rozdíl v podávání injekcí a podáváním orálně. Do tří dnů po orálním podání beta glukanů je můžeme prokázat téměř v každé tkáni.

Výskumy a závery o betaglukánoch

Z klinického hlediska jsou důležitější další studie. Řada nezávislých studií prokázala, že pokud se současně s onkologickou léčbou podává také beta glukan, jsou účinky mnohonásobně vyšší. V některých případech zvyšují účinky o 60 procent. V současné době probíhá nejméně 19 výzkumů, od Spojených států přes Filipíny až po Norsko. Některé studie jsou již ve stádiu klinických zkoušek II a III a předběžné výsledky naznačují mimořádné úspěchy při léčbě rakoviny žaludku, plic, angiosarkomů a dalších.

Vedlejší účinky léčby rakoviny, tj. chemoterapie a ozařování, jsou hlavně poškození kostní dřeně a s tím související těžká leukopenie a výrazné poruchy imunitního systému. Tyto vedlejší účinky velmi zásadně limitují dávku a délku chemoterapie. Skupina vedená M. Patchenovou na zvířatech testovala, jestli glukan pomůže limitovat nástup a průběh vedlejších účinků nebo alespoň tyto následky zmírnit. Ukázalo se, že bez ohledu na dávku ozáření nebo typu chemoterapeutické látky, podávání glukanu vedlo k výraznému zrychlení návratu počtu leukocytů na normální hladiny, a to ve všech sledovaných orgánech. Další výsledky později toto potvrdily a ukázaly, že nezáleží, zda je glukan používán v potravě nebo v injekční formě.

Z výše uvedených údajů vyplívá, že glukan přechází z laboratoří do nemocnic. Zájem o klinické zkoušky znamená především zájem lékařů, kteří biologickým účinkům glukanů už věří. Velice brzy glukan přestane být potravním doplňkem a stane se oficiálním lékem (jak je tomu již 30 let v Japonsku).

Důvod proč glukan již nepatří mezi oblíbené léky je zřejmý. Existuje obrovské množství druhů glukanů, takže v praxi existují jak vysoce účinné glukany, tak i glukany s malou či téměř žádnou efektivitou. Proto je možné doporučit pouze ty nejkvalitnější beta glukany, u kterých je jistota, že mají opravdu účinky proti rakovině a rakovinnému bujení. Tyto kvalitní glukany se v průběhu let staly nedílnou součástí onkologické léčby v mnoha zemích.

Kvalitní beta glukany poznáte dle toho, že splňují všechny uvedené podmínky. Mají vysokou čistotu, tedy minimálně 95%. Mají správný zdroj, jsou tedy získány z kvasnic. Obsahují vazbu 1,3/1,6. A v neposlední řadě mají vysoké dávkování, které je u onkologických pacientů potřeba. Je to jeden z hlavních důvodů, proč je velice obtížné sehnat správný beta glukanový přípravek. Většina výrobků je určena pro širokou veřejnost a jejich dávkování i čistota jsou tím pádem nízké pro onkologického pacienta. Hodí se spíš jako prevence chřipky či na sníženou imunitu.

Boj s rakovinou a podstupování chemoterapie a radioterapie vyžadují mnohonásobně vyšší dávky okolo 2.000mg – 2.500mg beta 1,3/1,6 glukanu denně. Proto je potřeba užívat beta glukan, který splňuje všechny tyto podmínky. U pacientů podstupujících chemoterapii či radioterapii se používá Oncolan a další speciálně upravené beta glukany, které bývá často velice obtížné sehnat vzhledem k obrovské poptávce a náročnosti výroby.

 

Podrobný jedálniček, zdroje a odkazy na jednotlivé výskumy Vám zašleme spolu s článkom na váš email.

 

Prekonala som rakovinu! V hlavnej úlohe betaglukány. - 3.8 out of 5 based on 9 reviews
Páči sa?
Komentáre  
0 # Marie P. 2014-03-04 13:44
Ano, mohu potvrdit, z Oncolanem, mám také výborné zkušenosti.
Odpovedať
-3 # Julia 2017-05-17 23:43
dobry den, vedeli by ste mi poskytnut vas podrobny jedalnicek ktory ste pocas liecby mali pripadne odkazy na vedecke clanky? Moj svokor prechadza tym istym ochorenim. Dakujem
Odpovedať
0 # Martina 2018-02-15 20:04
Dobrý den,děkuji za velmi přínosný článek. Mohu také požádat o zaslání jídelníčku + další informace/články, které vám pomohly léčbu úspěšně zvládnout.
Děkuji a přeji hodně zdraví
Martina
Odpovedať
Pridať komentár

Potrebujeme aj Vašu pomoc!

Ako aj Vy môžete pomocť ľuďom okolo seba?

Prispejte svojim článkom

Náš potrál je otvorený pre všetkých, ktorí sa chcú podeliť o svoje skúsenosti a životné príbehy.

Možno práve Vaša skúsenosť zlepší životy iných ľudí. Pridajte sa k nám.

Hľadáme odborné kapacity

Ak ste odborníkom na tému rakovina, vieme Vám poskytnúť priestor na našom portály.

Sme otvorený rôznym druhom spolupráce. Prosíme, kontaktujte nás.